• O nas
  • Dowóz
  • Serwis
  • Kontakt
  • Zmień język strony
🌟

Ponad 500 modeli e-rowerów - do natychmiastowej dostawy.

Jak wybrać odpowiedni e-rower? My to wiemy!

Możesz chcieć kupić rower elektryczny, ale jeszcze nie wiesz, jaki. Dlatego przygotowaliśmy dla Ciebie ten prosty przewodnik, abyśmy mogli to wspólnie wyjaśnić.

  1. Najpierw musisz się zapytać – wiesz już, jak działa rower elektryczny?

Większość przyszłych użytkowników roweru elektrycznego nigdy na nim nie jeździła, tylko o nim słyszała. Jeśli należysz do tej grupy, proszę, nie czytaj dalej, ale najpierw wypożycz rower elektryczny.

Od sąsiada, od znajomych, lub po prostu odwiedź nas w erowerowa.pl, a przejedziesz się za darmo.

 

 

  1. A więc już się przejechałeś? Świetnie – czas więc wybrać swój...

Pierwszą rzeczą, którą musisz przemyśleć, jest budżet, który przeznaczyłeś na zakup roweru elektrycznego. Wiemy, że to trochę niegrzeczne od razu rozmawiać o pieniądzach, ale to naprawdę ważne!

Jeśli chcesz zainwestować w rower elektryczny mniej niż 3 tysiące złotych, lepiej go nie kupuj. W okolicach 3 tysięcy złotych kupisz już dobrej jakości rower, z którego będziesz zadowolony. Natomiast rower elektryczny za tę kwotę nie.

Na rower miejski przeznacz minimum 3-5 tysięcy, jeśli chcesz jeździć na łono natury i podróżować, licz na 5-8 tysięcy, a jeśli interesują Cię rowery górskie, przygotuj 6-11 tysięcy. Jeśli ma być eMTB całkowicie amortyzowane, to jeszcze więcej.

  1. Wciąż czytasz? Świetnie, teraz będzie tylko przyjemniej!

Zastanowimy się, w jakim celu ma służyć Twój rower elektryczny. Myślisz o nim jako o "środku transportu", czy raczej o "wolności". Dosyć prawdopodobne, że zakochasz się w jeździe na e-rowerze, i nawet jeśli teraz widzisz siebie tylko na wycieczkach po leśnych ścieżkach, być może będziesz chciał zacząć używać go również do codziennych dojazdów do pracy. Lub odwrotnie. A jeszcze nie brałeś pod uwagę super-elastycznego roweru składane, który może jeździć z Tobą w samochodzie lub za darmo w komunikacji miejskiej!

Miejskie rowery elektryczne
Dla tras głównie po mieście i na zakupy.

 

 

Podróżnicze rowery elektryczne
Na drogi asfaltowe i szutrowe.

 

 

Terenowe rowery elektryczne
Na wzniesienia i doliny – również poza asfaltem.

 

 

  1. Jak wybrać rozmiar roweru elektrycznego?

Najważniejszą rzeczą w rowerze, który będziesz lubić, jest odpowiednia rama, czyli rower nie będzie ani za duży, ani za mały, łatwo będzie na niego wsiadać, a Ty poczujesz się na nim bezpiecznie. Trudno to ocenić na podstawie tabel lub recenzji, najlepiej jest zawsze przetestować go „na żywo”, ale dla orientacji mamy dla Ciebie wskazówki, jaką wielkość ramy idealnie dopasować do Twojej postury.

Jeśli nie jesteś pewny, ile „calów” (odległość między koronką rury podsiodłowej a suportem) jest dla Ciebie odpowiednich, lepiej odwiedź nas, a sprawdzimy to od razu.

Jeśli już znasz swój rozmiar, wybierz z podstawowych kategorii rowerów elektrycznych z niskim wstępem, bez górnej rury ramy, trekkingowych z obniżoną (trapezową) lub klasyczną (diamentową) rurą ramową, lub z rowerów górskich MTB, które zwykle oferują tylko jedną wersję ramy z różnie ukształtowaną górną rurą.

Pamiętaj, że nie istnieje coś takiego jak wyraźnie „damska” lub „męska” rama – istnieje tylko taka, która jest dla Ciebie wygodna i łatwa do wsiadania. 

5. Przemyślmy teraz, ile kilometrów dziennie zamierzam przejechać na rowerze elektrycznym?

Dzięki rowerowi elektrycznemu otworzą się przed Tobą nowe horyzonty i dystanse, ale czy naprawdę będziesz w stanie przejechać 80 kilometrów w jednym siodle? Prosta zasada: im większa pojemność akumulatora = tym wyższa cena roweru. Oczywiście do każdego roweru elektrycznego dostajesz ładowarkę, którą możesz zabrać na wycieczkę, gdy nie jesteś pewny jej długości, więc w razie potrzeby po prostu naładujesz rower z dowolnego gniazdka.

W erowerowa.pl stworzyliśmy prosty narzędzie do oceny zasięgu każdego modelu roweru elektrycznego. Wpisz swoją wagę (w tym ubranie i bagaż), wybierz profil trasy i opcjonalnie wybierz spośród oferowanych pojemności akumulatorów (niektórzy producenci oferują różne warianty pojemności w jednym modelu).

Akumulatory kosztują około 1/3 ceny roweru elektrycznego, więc czasami wybór mniejszej pojemności akumulatora może być oszczędnością, bez wpływu na komfort użytkowania e-roweru. Pojemność akumulatora zawsze podajemy w tzw. Watogodzinach (Wh), co jest międzynarodowym standardem. Obecnie najczęściej dostępne na rynku akumulatory mają pojemność od 400 Wh do 700 Wh (wyjątkowo także mniej lub więcej). Jeśli ważysz więcej, wybierz akumulator o wyższej pojemności, to jest jedyna rada, jaką mamy. Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o akumulatorach, kontynuuj tutaj.

 

 

Zwróć także uwagę na umiejscowienie akumulatora. Trend każe „ukryć” akumulator jak najlepiej w głównej rurze ramy roweru elektrycznego. Rozróżniamy akumulatory nieintegrowane (montowane na przykład zamiast uchwytu na butelkę), akumulatory częściowo zatopione, ale wciąż widoczne, oraz w pełni zintegrowane z ramą. Wówczas, przy szybkim spojrzeniu, często nie jest łatwo określić, czy mamy do czynienia z rowerem elektrycznym.

W rowerach miejskich akumulator często znajduje się na lub w tylnym bagażniku, co oznacza, że środek ciężkości e-roweru będzie przesunięty do tyłu, co nie jest idealnym stanem przy częstej manipulacji. W takim przypadku wybierz rower z niskim wstępem z akumulatorem umieszczonym pionowo za rurą podsiodłową, w środku ciężkości roweru.

 

Możesz wybrać dowolny model roweru elektrycznego, jeśli zamierzasz parkować go w garażu.

Jeśli parkujesz na przykład w piwnicy i musisz manipulować rowerem elektrycznym, warto wybrać model, który jest przystosowany do przenoszenia (rower będzie zrównoważony).

 

 

Jeśli nie masz miejsca do parkowania, wybierz składany rower elektryczny, który zmieści się w każdym mieszkaniu - i (możesz go łatwo złożyć do bagażnika samochodu lub w pociągu).

 

 

 

Sprawdź, jak łatwo lub skomplikowanie można wyjąć akumulator z roweru elektrycznego, ponieważ sytuacja, w której chciałbyś ładować go poza rowerem (z gniazdka w domu, podczas gdy rower zostaje w piwnicy), może być dość powszechna. Uwaga, niektóre nowoczesne rowery elektryczne są zaprojektowane w ten sposób, że nie można wyjąć akumulatora bez specjalnych narzędzi.

 

 

6. Kolejna kwestia związana z zakupem roweru elektrycznego dotyczy umiejscowienia silnika.

Często sądzi się, że tylko napęd centralny ma sens i jest wart zakupu, co jest błędne. Większość najwydajniejszych rowerów elektrycznych na rynku jest napędzana właśnie przez silniki w piaście (silnik umieszczony jest w centralnej części tylnego koła). Napęd centralny powinien być standardem w row

erach elektrycznych przeznaczonych do jazdy w terenie, gdzie rozkład masy ma istotne znaczenie podczas pokonywania przeszkód. W przypadku rowerów turystycznych nie jest to już takie jednoznaczne. Zdecydowanie zalecamy przetestowanie podobnych e-rowerów z obu typów napędu, a następnie podjęcie decyzji na podstawie własnych odczuć. Napęd centralny będzie prawdopodobnie o 10-15% droższy, co wynika z jego bardziej skomplikowanej konstrukcji. 

 

7. Wyposażenie roweru elektrycznego – czy warto się tym zajmować?

Zdecydowanie tak. Na przykład Shimano produkuje przerzutki w cenach od 200 do 3000 koron, a jedna amortyzowana widelca może kosztować 500, a inna nawet 15 000 koron. W rowerach elektrycznych nie ma sensu skupiać się na gramach wagi ani wybierać najdroższych systemów, ale ważne jest myślenie o jakości. Podczas gdy na standardowym rowerze można pokonać około 500-1000 kilometrów rocznie, na rowerze elektrycznym to może być spokojnie nawet trzykrotność. Dlatego dobrze jest wybierać komponenty o wyższej jakości i trwałości. Chętnie wyjaśnimy konkretne różnice.

Nie wybieraj nowego roweru elektrycznego na podstawie kształtu siodełka czy uchwytów. Obie te rzeczy wpływają na komfort jazdy, ale są bardzo indywidualne. Dlatego, jeśli nie będą Ci odpowiadały te, które wybrał producent, w erowerowa.pl cz bezpłatnie zainstalujemy takie siodełko i uchwyty, które wybierzesz (na naszej stronie znajdziesz różne typy). Wybór innej grubości i wzoru opon (pneumatyki) również nie stanowi problemu!

Zanim zdecydujesz się na zakup, warto przemyśleć, ile rzeczy zamierzasz ze sobą zabrać. Możemy jeździć „lekko” z plecakiem czy torbą, czy też masz większy ładunek, wtedy polecamy wybrać rower elektryczny wyposażony w tylny bagażnik. Jeśli zamierzasz przewozić naprawdę DUŻY ładunek, tylko w erowerowa.pl oferujemy wiele typów w nowej kategorii ROWERÓW ELEKTRYCZNYCH CARGO.

Asortyment rowerów elektrycznych jest dzisiaj ogromny - w erowerowa.pl oferujemy razem aż 500 różnych modeli i wariantów. Twoje osobiste sympatie do danej marki lub konkretnego koloru czy designu e-roweru również mają znaczenie. I to jest również bardzo ważne! 

Jeśli nadal wahasz się nad zakupem roweru elektrycznego, wypróbuj nasz PRZEWODNIK WYBORU ROWERU ELEKTRYCZNEGO. W czterech prostych krokach dowiemy się, czego potrzebujesz i wyświetlimy tylko odpowiednie modele.

Jeśli już jasno wiesz, co chcesz, zalecamy dokładne przetestowanie wybranych rowerów elektrycznych. W naszej Wypożyczalni rowerów elektrycznych możesz wybierać spośród wielu modeli, ale możesz również wypróbować dowolny rower elektryczny, który mamy wystawiony w sklepie!

Testujte elektrokola

NASZA REKOMENDACJA: Nie próbuj jednocześnie testować więcej niż 3 różne e-rowery. W przeciwnym razie nie będziesz w stanie dostrzec różnic i określić, który z nich jest dla Ciebie bardziej odpowiedni.

 

A jeśli przypadkiem nie trafisz w swój wybór, nic nie ryzykujesz! W erowerowa.pl masz aż 30 dni na wymianę na inny model roweru elektrycznego, który lepiej Ci odpowiada.

Czy myślisz o czymś, co nie zostało tu uwzględnione? Napisz do nas na info@erowerowa.pl lub zadzwoń pod numer +48 732 037 919, a chętnie Ci pomożemy!